SkierCon 2014 - 25-27 lipca

Konwent ponownie odbył się w budynku przy ul. Reymonta 33, choć tym razem w Miejskim Ośrodku Kultury ;)

W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 uczestników (konwent po raz pierwszy był odpłatny). Wśród atrakcji pojawiły się turnieje komputerowe w League of Legends i World of Tanks. Specjalna gratka czekała fanów twórczości Tolkiena - w Kinoteatrze "Polonez" można było obejrzeć całonocny maraton Władcy Pierścieni w wersjach reżyserskich.

Relacja z imprezy pojawiła się w Gościu Niedzielnym:

Ponad 300 osób wzięło udział w drugiej edycji skierniewickiego konwentu fantastycznego SkierCon.

Organizatorzy - członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" - zachęceni powodzeniem zeszłorocznego konwentu, postanowili raz jeszcze spróbować sił. Od 25 do 27 lipca w skierniewickim MOK odbywały się prelekcje i konkursy w 4 głównych blokach tematycznych - fantastyki, mangi i anime, Gwiezdnych Wojen oraz misz-masz. W konkursach planszowych i komputerowych uczestnicy mogli wygrać gry planszowe, komputerowe, książki, a także rabaty w sklepach sponsorów. Nagrodą główną był tablet. Odbyły się również eliminacje do mistrzostw Polski w turnieju "7 cudów świata", "Munchkina", "League of Legends" czy "Jengle Speeda". W programie był także strojów Cosplay.

- Konwent to też świetna okazja do spotkania się w gronie ludzi o podobnych pasjach - tłumaczy Michał "Milka" Milczarek, jeden z organizatorów, który członkiem stowarzyszenia jest od 5 lat. - W ciągu roku to my jeździmy na przeróżne konwenty, a teraz gościmy fanów fantastyki u siebie. Spędzamy miło czas, wymieniamy się doświadczeniami i pomagamy sobie w organizacji. Zostaliśmy na przykład zaproszeni na sochaczewski konwent, na którym jesienią przygotujemy event z grami planszowymi.

Świetna zabawa, wyśmienite humory i doskonała organizacja - to cechy tegorocznego konwentu SkierCon. Pasjonaci już czekają na kolejny.

Galeria zdjęć portalu naszemiasto.pl; fot. Agnieszka Kubik:

Galeria zdjęć SkierCon 2014: