Ludu Duloc!

Znaczy... najdroźsi SkierConauci :)

Nie robimy SkierConu! Powtarzając to co roku (i doprowadzając tym tekstem do furii naszą kochaną Prezes) wykrakaliśmy.

Ale nie robimy też SkiercONu - zapowiadanej wersji online konwentu. Uznaliśmy, że takowa nijak nie będzie w stanie oddać tego, co wszyscy kochamy w SkierConie najbardziej - atmosfery - wakacyjnego chilloutu, kreatywnych aktywności, a przede wszystkim i ponad wszystko - możliwości spotkania z Wami wszystkimi!

Postanowiliśmy więc zrobić coś zupełnie innego, zupełnie na odwrót - SkiercOFF, czyli nie-konwent. Specjalnie dla Was, naszych najwspanialszych gości! Poniżej znajdziecie niezwykłe, inspirujące i poszerzające horyzonty punkty programu przygotowane wyjątkowo nie przez Was, a DLA Was - przez członków Cechu Fantastyki "SkierCon".

Anna Traut-Seliga
Wstęp

Krótkie powitanie SkierCoffowe! Pamiętajcie - W ten, czy inny sposób jesteśmy zawsze razem! Cieszmy się SkierCoffem w oczekiwaniu na przyszłoroczny SkierCon - jak zawsze w ostatni weekend lipca! Zapraszamy!

Kasia Strojna
"Podróż Bilba? Tak, proszę! Czyli o unikaniu codzienności słów kilka"

Przed nami niezawodna Katriss ze świetną prelekcją na tematy przewrotne. Trochę Tolkiena, trochę psychologii, czyli wszystko to, czym się zajmujemy, gdy trzeba pisać pracę magisterską, prawda, Katarzyno?... Zapraszamy!

Łukasz Głusek
"Jak czytać książki Star Wars?"

Na SkierCoffie nie mogło zabraknąć kochanych przez nas Gwiezdych Wojen! Prelekcje nawiązującą do tego uniwersum przedstawi Łukasz 'Mistrz Seller' Głusek. Prelekcja ta jest znakomitą instrukcją czytania książek ze starwarsowego uniwersum i daje szansę rozpoczęcia tej przygody we właściwy sposób.

Anna Traut-Seliga
"Rośliny Śródziemia i Puszczy Bolimowskiej"

Zapraszamy na prelekcję Ani 'Chilli' Traut-Seligi łączącą dwie jej pasje: twórczość Tolkiena i etnobotanikę. Możemy się założyć, iż nigdy nie czytaliście Tolkiena wyszukując treści o charakterze botanicznym... ktoś to zrobił i przedstawia wyniki: nagle okazuje się, że nawet najzwyklejsze rośliny to czysta magia...

Agata Szyszczyńska
"Czy wiesz wszystko o Disney'u i jego animacjach?"

Jednym z najważniejszych zjawisk współczesnej popkultury jest relacja środowiska miłośników fantastyki z niezatapialnymi dziełami wytwórni Disney wraz z (coraz liczniejszymi) przyległościami. Kilka słów z tym związanych wypowie cechowiczka Agata Szyszczyńska. Zapraszamy serdecznie!

Michał Oziębły i Anna Traut Seliga
"Rolska, Szumacher i Zajdel pogaduszki o książkach"

Zapraszamy na krótką rozmowę dwojga SkierConautów: Chilli i MichalizoRa; nie może ich dzielić więcej: płeć, wiek, życiowe doświadczenia i pasje. A jednak z absolutną zgodnością zachęcą Was do wakacyjnego czytania książek idealnych na lato, docenionych już przez wielu czytelników. Kto wie, może dzięki tej lekturze poczujecie Zew Zajdla...?

Portal - dym i lustra, czyli
Fanowskie teorie i hipotezy z uniwersum Pottera

Zapraszamy Was do uczestniczenia w historycznej chwili: oto "Portal" - nasza kultowa SkierConowa audycja - znowu nadaje! I to z okazji SkierCoffu - po raz pierwszy na You Tube! Tego nie można przegapić! Będą Państwo zachwyceni! Zachęcamy do czerpania radości i mądrości ze słów naszych ekspertów Magdy 'Vingi' Włochacz i Marcina 'Aureliona' Nowickiego.

Debata "Przerażająco prawdopodobne wizje przyszłości"

Przed nami krótka, ale gęsta debata o wizjach przyszłości świata w literaturze i filmach SF. Szykujcie karteczki i długopisy, bo padnie wiele przykładów literatury i filmów wartych poznania, jeśli chcecie poczuć dreszcz grozy na myśl o przyszłości ludzkości i naszego świata. Debata odbywa się z udziałem osób kompetentnych: pisarki Dominiki Tarczoń - Nerd Kobiety oraz naukowców dr Marcina 'Aureliona' Nowickiego i dr Piotra Firka. Podpuszczać do wypowiedzi będzie Ania 'Chilli' Traut-Seliga. Zapraszamy!

Gala i ogłoszenie wyników konkursu literackiego JaSkier 2020

Wszystko, co miłe i dobre, kończy się zbyt szybko... przed nami ostatnia propozycja SkierCoffu - minigala, na której przede wszystkim podzielimy się z Wami informacjami na temat wyników kolejnej edycji konkursu literackiego "JaSkier", który w tym roku odbył się z Waszym rekordowym udziałem! cieszymy się i zapraszamy!

Partnerzy: