Epickie SkierQubasy edycji SkiercOFF 2021 - wykonane w naszym najulubieńszym Warsztacie Garncarskim Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie.

ZAMÓWIENIA ZMAKNIĘTE

SkierQubas

Legendarny Offhand

+ 100 Witalność
+ 100 Inteligencja
> Regeneracja many - 500 (ml) na minutę

Koszt SkierQubasa - 40,00 zł

HARMONOGRAM SkiercOFF 2021

Wszystkie punkty programu zostaną opublikowane na naszym kanale YT https://bit.ly/3hfOf7z

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o starym kanonie SW

Sobota, 24 lipca, godz. 11:00

Stary kanon "Star Wars" funkcjonował kilka dekad. Opowiem co nieco o tym, co jest charakterystyczne dla tych historii, oraz co jest w tym uniwersum unikalnego, czego by ze świecą szukać w innych światach. Dowiecie się też, że niektóre motywy znane z nowych filmów istniały już wcześniej w tym uniwersum.

Łukasz 'Mistrz Seller' Głusek

Współpraca: prawdziwa Supermoc Superbohaterów

Sobota, 24 lipca, godz. 12:00

Co tak naprawdę odróżnia Superbohaterów od Superzłoczyńców? Specjalne umiejętności, niesamowicie atrakcyjny wygląd, czy... może coś innego? Spróbujemy dowiedzieć się tego wspólnie.

Katarzyna 'Katriss' Strojna

iWriter - Pięć i pół twarzy polskich pisarzy

Sobota, 24 lipca, godz. 13:00

Wieczny „wannabe“ czy profesjonalista i czy w Polsce w ogóle można powiedzieć tak o pisarzach? Jaki rynek taki pisarz? A może jednak jest trochę inaczej? Tak potworną i zawoalowaną podróż w meandry rozkmin na temat własnej zajefajności (tudzież jej braku) przedstawi Bartłomiej Sztobryn… No oczywiście, że typ jest pisarzem! XD

Zdjęcie: Tomasz Ziober Photography
https://www.facebook.com/sztobrynbartlomiej
https://www.facebook.com/dzikuskiwydawnictwoix
https://www.youtube.com/user/TheGiraffaman

Bartłomiej Sztobryn

Od macicy i od zimnych ludzi -

zamówienia, strzelanie do opłatka i inne praktyki magiczne na dawnych Mazurach

Sobota, 24 lipca, godz. 14:00

Wyobraźmy sobie krainę zamieszkałą przez ludzi żyjących niemal wyłącznie we wsiach. Ludzi żyjących na skraju kultury polskiej i niemieckiej, czerpiących z dziedzictwa słowiańskiego i bałtyjskiego, tradycji katolickiej, protestanckiej i prawosławnej; ludzi, którzy umieją czytać, bo szkół mają więcej niż kościołów, ale poza tą umiejętnością nie są zbyt wykształceni, bo ta kraina ma tylko jeden uniwersytet i prawie żadnych dużych miast. Folklor tych ludzi, a zatem i magia ludowa, będzie czymś, czemu warto się przyjrzeć z bliska. O Mazurach.

Artur 'Dzikowy' Olchowy

Paranoja na ekranie, czyli
o niełatwej sztuce adaptowania twórczości Philipa K. Dicka

Sobota, 24 lipca, godz. 15:00

Harrison Ford, Keanu Reeves, Robert Downey Jr, Emily Blunt, Tom Cruise, Arnold Schwarzenegger, Nicolas Cage - to tylko część całkiem pokaźnej grupki hollywoodzkich gwiazd, która wystąpiła w adaptacjach powieści i opowiadań Philipa K. Dicka. Po drugiej stronie kamery również nie zabrakło głośnych nazwisk - m.in. Steven Spielberg, Ridley Scott i John Woo. Jak wspomniani artyści poradzili sobie z przeniesieniem na srebrne ekrany esencji twórczości "Dostojewskiego SF"? Ile jest Dicka w Dicku i co charakteryzuje filmy oparte na jego dziełach? Na te i inne pytania odpowiem podczas prelekcji.

Krystian 'Smok' Śmietański

Cumnalindalë

Sobota, 24 lipca, godz. 16:00

Filk trafił do Polski! Przedstawiamy wykonanie kilku pieśni osadzonych w uniwersum Tolkiena (muzyka jest zaczerpnięta ze znanych w Polsce i na świecie utworów, a tekst napisany w większości przez nas). Jest to również zapowiedź i próbka śpiewnika, który wkrótce (miejmy taką nadzieję) zostanie wydany i udostępniony wszystkim fanom Tolkiena w Polsce :D

Oxymormon

Archetypy kobiecości w mitach
i legendach

Sobota, 24 lipca, godz. 17:00

Jak każdy wie, kobiecość ma różnorodne oblicza, a mitologie różnych ludów zapełnione są kobietami-motylami, kobietami-niedźwiedzicami, kobietami-łabędzicami i całą plejadą innych kobiet o ogromnej duchowej Mocy. Poznajmy różne twarze kobiecości i kryjące się w kobiecych wnętrzach tajemnice rozmawiając z Autorką intrygującej książki „Leksykon Dzikich Kobiet” - Anna Lewicką.

Anna 'Chili' Traut-Seliga

Boska Demolka: Perun vs. Thor

Sobota, 24 lipca, godz. 18:00

Dwa potężne bóstwa, dwaj władcy piorunów. Który z nich zwycięży? Boska demolka to mockument mający na celu w przyjazny sposób zapoznać odbiorców (zwłaszcza tych młodszych) z mitologią i wierzeniami dawnych Słowian

Grzegorz 'Greg' Gajek

Botanika dla Mistrzów Gry

Sobota, 24 lipca, godz. 19:00

Krótki wykład mający na celu przekonanie Mistrzów Gry, że podstawowa wiedza botaniczna służy budowaniu wiarygodności przygód, klimatu sesji i zachwytu głębią wiedzy MG. Oczywiście prezentacja przedstawiająca wybrane rośliny zielne, krzewy i drzewa ma na celu również generalnie przekonać Słuchaczy, że rośliny to coś więcej, niż tylko zielone tło i że nawet te najpospolitsze mają w sobie iskrę magii.

Anna 'Chili' Traut-Seliga

Nieoczywiste inspiracje do tworzenia przygód w Śródziemiu

Niedziela, 25 lipca, godz. 11:00

Choć wśród nowości wydawniczych nie ujrzymy już nazwiska Tolkiena, to jego świat nadal skrywa tajemnice, które czekają na odważnych Odkrywców. Skorzystajmy więc ze ścieżek, na których Mistrz pozostawił nam zaproszenia do Przygody. Podążmy za Błękitnymi Czarodziejami albo poszukajmy entowych żon.

"A droga wiedzie w przód i w przód
Choć zaczęła się tuż za progiem- (...)
A potem dokąd? - rzec nie mogę"

Hubert 'Jankoś' Jankowski - Topory

współautor: Adam 'Sevarian' Wojdalski - Drużyna Najemna Dziki Bez

Co robi z Księżniczki Disneya Księżniczkę Disneya

Niedziela, 25 lipca, godz. 12:00

Wszyscy znamy Disneya i jego księżniczki. Co jest jednak potrzebne aby stać się TĄ księżniczką Disneya i dołączyć do słynnej grupy "Disney Princess™"?

Natalia 'Kot' Szychowska, Agata 'JuniCorn' Szyszczyńska

Skrzynia pełna skarbów - jak wypromować fantastykę?

Niedziela, 25 lipca, godz. 13:00

Dlaczego fantastyka w Polsce to brzydsza siostra literatury popularnej, podczas gdy na całym świecie właśnie przeżywa swoje złote lata? Opowieść o tym, co możemy zrobić, aby mainstream zauważył skarb, jakim jest polska literatura fantastyczna.

Dominika 'Nerd Kobieta' Tarczoń

O fandomie LEGO słów kilka

Niedziela, 25 lipca, godz. 14:00

Opowiemy o społeczności polskich fanów klocków LEGO - co robią, jak to robią i gdzie ich znaleźć? Pokażemy również autentyczne MOCe AFOLi z RLUGów, ze SNOTem i NPU, bez BURPów.

Janek 'Johan' Woźnica

Przemek 'Sirius' Czarnik

PORTAL - Guilty Pleasure

Niedziela, 25 lipca, godz. 15:00

Wraz z gościem specjalnym, Brykiem z bloga @Rubryka Popkultularna, wyjawiamy to, czym niespecjalnie chcielibyśmy się pochwalić przy niedzielnym rosole - co nas fantastycznie kreci.

Dyskutujemy o filmach, serialach, i książkach, do których wracamy z ogromną przyjemnością, pomimo ich ogromnie kiepskich recenzji wskutek ogromnie słabej jakości.

Uchylimy również rąbka tajemnicy o tym, jakie rewolucyjne zmiany czekają nas w sezonie 2 Portalu.

Bryku, Aurelion, Vinga

Żywot Pisarza

Niedziela, 25 lipca, godz. 16:00

Jak to jest być pisarzem? Dobrze czy niedobrze? O branży pisarskiej od wewnątrz. Jak trudny jest debiut i późniejsze publikowanie w fantastyce, również po pandemii? Z czego żyją pisarze i dlaczego tak niewielu zajmuje się tym na pełen etat? O toksycznych fandomitach, fałszywych klakierach, trampolinach, meduzach, deadlinach, pisaniu dla siebie i dla pieniędzy.

Brutalnie szczery, moralnie kontrowersyjny i słodko-gorzki materiał Krzyśka Piersy, autora programu „Żywot Pisarza”, autora Kosmicznych Bobrów, Liceum Ogólnomagicznego i poradników profilaktycznych

https://www.youtube.com/channel/UCC80I-y6zdLMC_FK5FyrjWQ
https://www.facebook.com/piersakrzysztof
http://krzysztofpiersa.pl/

Krzysiek Piersa

Broń Bogów i starożytnych Superbohaterów

Niedziela, 25 lipca, godz. 17:00

Starożytne teksty i mitologia kuszą opowieściami o bogach i herosach. Dysponują oni niebywałym pięknem i nadprzyrodzonymi mocami, ale także niszczycielską bronią o zaskakująco technicznym działaniu. Warto przyjrzeć się indoeuropejskim wierzeniom i tradycjom bo cóż począć z mitologią, która lubi czasem stawać się historią.

Zbigniew Dzik

Mieć czy być czyli skarb labiryntu

Niedziela, 25 lipca, godz. 18:00

C. G. Jung pisał, że labirynt symbolizuje psychikę, zaś w jego centralnej części znajduje się skarb, do którego dążyli w mitach i legendach herosi. Skarbem tym nie jest jednak skrzynia ze złotem, chyba, że złoto symbolizuje coś zgoła innego, niż nierdzewiejący kruszec. Co naprawdę czeka w labiryncie, dlaczego jest to tak frapujące i co ma wspólnego z drzewem poznania, opowie Marcin Przybyłek, autor dylogii "Orzeł Biały", sagi "Gamedec" i futurystycznego kryminału "CEO Slayer".

Marcin Sergiusz Przybyłek

Gala SkiercOFF 2021

Niedziela, 25 lipca, godz. 19:00

Podsumowanie tegorocznego nie-konwentu oraz ogłoszenie wyników konkursu literackiego JaSkier 2021!

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

Partnerzy: