Goście:

Witold Jabłoński

jest pisarzem, tłumaczem, kusicielem, estetą, lekkostrawnym cynikiem. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka i pracuje w Łodzi. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Fryne hetera”, „Słowo i miecz”oraz kontynuacja „Ślepy demon”) i miejski horror („Miasto Nawiedzonych”). Przekłada rosyjską fantastykę, m.in. powieści Kira Bułyczowa, a także Mariny i Siergieja Diaczenków, Iwana Jefremowa oraz ostatnio Jewgienija Gulakowskiego dla wydawnictwa „Solaris”. Pracuje dużo w domu, potem wyrusza w świat. Doświadczenia i obserwacje z podróży wykorzystuje w powieściach, zarówno historycznych, jak i współczesnych. W Audioteka.pl ukazały się w 2018 roku audiobook „Dary bogów”, opowieść oparta na mitologii słowiańskiej, a w tym roku kolejna słowiańska saga „Popiel, syn popiołów”. Do rąk Czytelników trafia teraz książkowa wersja pierwszej z nich. „Popiel” w przygotowaniu.

Grzegorz Gajek

Urodzony 28 lipca A.D. 1987. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu dziennikarz, redaktor i tłumacz. Autor pięciu powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal LubimyCzytać. W 2018 r. powieść „Powrót królów” oraz publikowane w prasie nowele o Peterkinie i Brokku przyniosły mu nominację do Reflektora Nowej Fantastyki. Regularnie współpracuje z wydawnictwem edukacyjnym Edgard, dla którego tworzy krótkie kryminały do nauki angielskiego. Z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.

Rafał W. Orkan

Urodzony we Wrocławiu pisarz i scenarzysta. Wychowanek ZakuŻonych Warsztatów Fahrenheita, debiutował w 2007 opowiadaniem zamieszczonym w czasopiśmie Science Fiction, Fantasy i Horror. W 2009 ukazały się dwie jego książki: „Głową w mur” i „Dziki Mesjasz”. Od 2011 zawodowo zajmuje się projektowaniem fabuł i narracji w grach komputerowych, pracując m.in. przy takich grach jak „Call of Juarez: Gunslinger”, „Dying Light” i „Cyberpunk 2077”. Ostatnio stawia również pierwsze kroki na drodze do przygody z komiksem.

Marcin Sergiusz Przybyłek

Filozof, futurysta, pisarz. Autor licznych opowiadań i powieści fantastycznych, w tym powieści eksperymentalnych z cyklu „Orzeł Biały”. Współtwórca społeczności inspirującej się ich treścią. Człowiek o niezwykłej wyobraźni wspartej rzetelną wiedzą, wykształceniem (lekarz medycyny) i zawodowym doświadczeniem (były pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i doradca biznesowy). Wytrwały popularyzator nauki i humanizmu.

Krzysztof Biliński

Twórca portalu i audycji podcastowej "Misterium Grozy". Założyciel „Wydawnictwa IX” publikującego m.in. klasykę fantastyki i horroru, ale także współczesnych autorów z tego kręgu gatunkowego. Koordynator prac związanych z Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Redaktor techniczny i autor artykułów w kwartalniku „OkoLica Strachu” poświęconemu literaturze grozy, a także wspomniany redaktor techniczny książek z wydawnictwa Biblioteki OkoLicy Strachu oraz PhantomBooks Horror. Prelekcje i panele dyskusyjne prowadził na wielu konwentach takich jak Polcon, Copernicon, Imladris, Kfason, Dni Fantastyki, Smokon, Cthulcon, Jagacon, Warkon. Autor pracy naukowej o powieści okultystycznej opublikowanej w tomie pokonferencyjnym Ośrodka Badawczego FactaFicta "Światy grozy".

Kazimierz Kyrcz Jr.

Jest redaktorem, publicystą oraz pisarzem kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Opublikował zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”, której kontynuację właśnie pisze. Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. „City”, „Infectios”, Halloween” czy „Iron Tales”. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki.

Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń

Zwierzę parzystokopytne, popularnie zwane rogacizną.

Chciałaby czcić pogańskich bogów, ale nie wychodzą jej pląsy w białym prześcieradle. Bardzo kocha postapo, ale takie bez rosyjskiego wyposażenia. Chce zostać Twoim przyjacielem (nie ma małych kotków). Szef Działu Literatura w serwisie Post-Apokalipsa Polska. Pisze o postapokalipsie od 2012 r. Debiutowała w dwumiesieczniku fantastycznym Fantom opowiadaniem "Filtr".

Krzysztof Piersa

Pisarz, dziennikarz, modelarz. W wolnych chwilach rapuje i nagrywa filmiki na Youtube. Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz prowadząc wykłady o uzależnieniu od gier komputerowych. Autor książek "Komputerowy Ćpun", "Trener Marzeń" oraz powieści fantastycznej o "Kosmicznych Bobrach i Zemście Księżycowej Szarańczy" która ukaże się już w przyszłym roku.