FANTASTYCZNE SERCE LATA BIJE W SKIERNIEWICACH!

Przez sześć lat był czas przywyknąć, że w drugiej połowie lipca czasoprzestrzeń się zakrzywia i nagle mamy SkierCon! Jest to czas oddawania się swoim pasjom, poznawania interesujących ludzi, świetnej zabawy i permanentnego niewyspania. To prawdziwe święto fantastyki i jej miłośników. Każdy pasjonat w stopniu ucznia, czeladnika, czy mistrza znajdzie tu coś dla siebie.

W ostatni weekend, 27-29 lipca, zapraszamy Was na konwent fantastyki SkierCon. Od godziny 16:00 w piątek do 18:00 w niedzielę czeka na Was tona Fantastycznych atrakcji.

Konwent odbędzie się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach – ul. Batorego 64, budynki E i F.

Do Waszej dyspozycji będą dwa budynki zabytkowego zespołu koszarowego, a w nich kilkanaście sal prelekcyjnych, dwie aule na największe atrakcje, sale warsztatowe, gralnia, sale turniejów komputerowych i planszowych, bufet, sleep-roomy i oczywiście masa miejsca na świeżym powietrzu.

Na terenie PWSZ znajduje się ogromny parking (uprzedzamy, jest zamykany na noc, więc w godzinach 23:00-6:00 trzeba prosić ochronę o otworzenie bramy). Dla uczestników dostępne będą dodatkowe … PRYSZNICE! Tak tak, w tym roku będą dodatkowe, przenośne kabiny prysznicowe, żeby nie trzeba było biegać na orliki. W tym jeden prysznic będzie bardzo wyjątkowy, bo permakulturowy!

Klasycznie konwentowo zapraszamy do sleep-roomów – 4 klasy są wyposażone w kilka materacy. A amatorów campingu zachęcamy do skorzystania z pola namiotowego zlokalizowanego za budynkiem E, w którym odbywa się konwent.

DOJAZD

Dla wszystkich uczestników konwentu, za okazaniem biletu, transport komunikacją miejską w dniach 27-29 lipca 2018 roku jest darmowy.

Od razu uprzedzamy - to są Skierniewice, wakacje i weekend, więc autobusy niestety nie kursują co 10 minut. Poniżej przedstawiamy Wam godziny odjazdu autobusów na trasie Dworzec - Konwent. Pełne rozkłady jazdy znajdziecie na http://www.mzkskierniewice.pl/

Bilety

Akredytacja za pełne trzy dni konwentu: 20,00 zł

Akredytacja na samą niedzielę: 10,00 zł

Nie ma możliwości wykupienia akredytacji na samą sobotę lub na sam piątek.

Zniżki:

Za każdą 1h punktu programu: 10,00 zł

Za każdą sesję RPG: 20,00 zł

Za wolontariat: 10,00 zł za 3h i 20,00 zł za 6h

Za przyjęte zgłoszenie w konkursie cosplay "OSkier": zniżka 100%

Osoby, które otrzymały zaproszenia na konwent, mogą wymienić je na identyfikator w akredytacji.

Dzieci do lat 10 wchodzą na konwent za darmo! Przypominamy o obowiązkowym pobraniu identyfikatora przy wejściu!

Dzieci do 13 roku życia muszą przebywać na terenie konwentu pod opieką osoby dorosłej. Osoby w wieku 13-18 lat, pozostające bez opieki rodziców, mogą zakupić bilet po okazaniu pisemnej zgody na uczestnictwo, podpisanej przez opiekuna prawnego.

Noclegi:

Oferujemy Wam noclegi w zbiorowych sleep-roomach wyposażonych w materace (sale szkolne), udostępniamy teren za budynkiem dla tych, którzy preferują własny namiot.

Dodatkowo poniżej znajdziecie kontakt do okolicznych obiektów noclegowych:

Hotel DWOREK ***

ul. Piłsudskiego 24
ok. 150,00 zł/doba

Ośrodek „Grabskie Sioło”

Budy Grabskie 49
od 30,00 zł/ doba

Centrum Konferencyjno-Rozrywkowe Focus

ul. Sobieskiego 20
ok. 120,00 zł za dobę
na hasło "SkierCon" 10% zniżki!

Gastronomia:

Bakoma

Uhonorowani nagrodą Skierki za wyjątkowe zasługi dla organizacji SkierConu, karmią skierniewickich konwentowiczów od 2013 roku.

SkierCon bez ich jogurtów to nie SkierCon! Kolejny rok z rzędu dla uczestników będą na miejscu dostępne jogurty BAKOMA.

Metro Skierniewice

Nie tylko pizza, ale też obiady. Na hasło SkierCon 10% zniżki, a w lokalu piwo za 5,00 zł.

Al Capone

Masz smaka na soczysty kawał wołowiny? W Al Capone Grill&Bar w Rynku (i z dowozem) specjalny SkierConowy zestaw lunchowy za 20,00 zł

Sushi in House

W piątek w lokalu (po sąsiedzku z „Ziutą”), a w sobotę także na terenie konwentu. Najlepsze rolki świata. Mniam.

Organizatorzy: