Konwent letniego chilloutu

Przez ostatnią dekadę był czas przywyknąć, że w drugiej połowie lipca czasoprzestrzeń się zakrzywia i nagle mamy SkierCon! Jest to czas oddawania się swoim pasjom, poznawania interesujących ludzi, świetnej zabawy i permanentnego niewyspania. To prawdziwe święto fantastyki i jej miłośników. Każdy pasjonat w stopniu ucznia, czeladnika, czy mistrza znajdzie tu coś dla siebie. Tegoroczna edycja odbędzie się, jak zawsze, w ostatni weekend lipca, tj.

29-31 lipca 2022 roku

Zespół Szkół Nr 3 w Skierniewicach

Aktualności

Plażowa edycja SkierConu!

Partnerem SkierConu została Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej!

Dzięki jej wsparciu będziecie mogli wziąć udział w wielu fantastycznych, plenerowych atrakcjach - rozgrywkach w archery tag, turnieju łuczniczym, warsztatach tańców dawnych i wielu innych.

Do zobaczenia w ostatni weekend lipca w Skierniewicach.

O konwencie

Od 2013 roku Skierniewice zakrzywiają czasoprzestrzeń i gromadzą na trzy dni fanów szeroko rozumianej fantastyki, nauki i słowiańszczyzny z całej Polski. SkierCon na stałe wpisał się do kalendarza imprez miejskich, a w momencie, gdy nie mógł być przeprowadzony na żywo, został zrealizowany w formie nagrań, które do dziś można obejrzeć na naszym kanale YouTube „CF SkierCon”.

SkierCon to dynamicznie rozwijający się konwent, urzekający miłym fandomowemu sercu połączeniem małego, lokalnego wydarzenia wakacyjnej fiesty oraz nowoczesności rozwiązań logistycznych i organizacyjnych. Wydarzenie organizujemy tak, abyśmy sami mogli się dobrze bawić, spotykać znakomitych gości, uczestniczyć w konkursach, turniejach planszówkowych i komputerowych. Miłe naszemu sercu jest to, że nasze wyobrażenia konwentu i nasze fantastyczne upodobania znajdują wielbicieli spoza grupy naszych Cechowiczów, a osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach, z przyjemnością powracają w kolejnych latach.

Na czas konwentu zamieniamy się w ORGów, Szopy lub Lisy, stajemy się wolontariuszami, dbającymi o dobrą zabawę i dobre samopoczucie uczestników. Zarówno wolontariusze, jak i również prelegenci, osoby prowadzące warsztaty i przede wszystkim organizatorzy, nie pobierają za swoją działalność korzyści materialnych. Największą nagrodą dla nas jest możliwość obserwowania, jak uczestnicy wydarzenia bawią się wspólnie, uczą i zdobywają nowe doświadczenia.