Goście SkierConu 2022:

 • Wojciech Bryk

 • Leszek Cyfer

 • Jakub Ćwiek

 • Zbigniew Dzik

 • Piotr Firek

 • Grzegorz Gajek

 • Izabela Grabda

 • Bruno Grigori

 • Klaudia Heintze

 • Artur Hejna

 • Witold Jabłoński

 • Kapitan Fandom

 • Katarzyna Koćma

 • Marcin "Koń" Kończewski

 • Wiktoria Korzeniewska

 • Łukasz Kucharczyk

 • Anna Lewicka

 • Barbara Maj

 • Krzysztof M. Maj

 • Artur Olchowy

 • Krzysztof Piersa

 • Marcin Podlewski

 • Marcin Sergiusz Przybyłek

 • Basia Snuszka

 • Bartłomiej Sztobryn

 • Anna Szumacher

 • Dominika Tarczoń

 • Dominika Urbańska-Galanciak

 • Katarzyna Wierzbicka

 • Magdalena Zawadzka-Sołtysek

Wojciech Bryk - Gość SkierConu

Wojciech Bryk

Skierconowy świeżak (chociaż tak naprawdę to nie do końca!), absolwent dziennikarstwa oraz popkulturowy złośliwiec. Ojciec założyciel oraz rzemieślnik memotwórstwa na fejsbukowej stronie RuBryka Popkulturalna, gdzie językiem miłości oraz sarkazmu czepia się wszystkiego, co mu wpadnie w ręce. Uwielbia „Czystą Krew”, scenariuszowe dziury, „Odjechane jednorożce” oraz horrory, w których grupa nastolatków jedzie gdzieś na wakacje (o jejku, czemu ten zamaskowany osobnik tak szybko się do mnie zbliża?!).

Czyta fantastykę młodzieżową w poszukiwaniu świeżych pomysłów, lecz nie jest przy tym ani cierpliwy, ani szczególnie wyrozumiały. Jest łasy na wszelkie przejawy intertekstualności i nadal dochodzi do siebie po tym jak okazało się, że Eskel to takie straszne drewno.

Jeszcze nigdy nie napisał żadnego opowiadania, ale nie ukrywa, że go trochę kusi.

W ubiegłych latach redaktor międzynarodowego festiwalu filmowego Splat!FilmFest oraz portalu Nerdheim.

Leszek Cyferek - Gość SkierConu

Leszek Cyfer

Członek Klubu Fantastyki Druga Era z Poznania. Od wielu lat prowadzi warsztaty, na których pokazuje dzieciom i dorosłym jak w łatwy, a jednocześnie budzący zachwyt sposób pomalować figurki do gier bitewnych i planszowych.

Jakub Ćwiek

pisarz, stand-uper, scenarzysta, podróżnik. Debiutował zbiorem opowiadań "Kłamca", który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy "Liżąc ostrze", a rok później horror "Ciemność płonie" (aby go napisać spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył m.in. czterotomowy cykl "Chłopcy" (2012-2015) oraz dwutomowe "Dreszcz" (2013-2014) i "Grimm City" (2016-2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller "Szwindel" (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem "Bezpańskiego". "Balladę o byłym gliniarzu" (Marginesy 2018), oraz thriller psychologiczny "Topiel" (Marginesy 2020), uzupełniony słuchowiskiem dla Storytel "Topiel: Dom w głębi lasu". Współautor (wspólnie z Wojciechem Chmielarzem) słuchowiska "Skowyt" (Audioteka 2021) Zdobywca statuetki Golden Mic w Kategorii Najlepszy debiut w Internecie 2020. Autor powieści sensacyjnej "Drelich. Prosto w splot" (Marginesy 2021). Najnowsza książka "Panie Czarowne" ukazała się nakładem wydawnictwa SQN we wrześniu 2021.

Zbigniew Dzik - Gość SkierConu

Zbigniew Dzik

SkierConowy entuzjasta. Historyk z zamiłowania i zawodu. Szczególnie zainteresowany dziejami regionalnymi ziemi mazowieckiej. Wielbiciel kultury wedyjskiej, wierzeń i tradycji słowiańskich.

Człowiek kierujący się zasadą, że wiele uznanych dziś odkryć z dziedziny historii czy archeologii niegdyś było tylko legendą. Zgodnie z tą zasadą zauważa, że nie tylko historia, ale również mitologia i fantastyka są skarbnicą wiedzy zachęcającą do szerszego spojrzenia na najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka.

Wiadome jest, że z dodatkiem nauki, tradycji i magii literackiej miło czasem odszukać to, co cywilizacje nawykły regularnie gubić na przestrzeni dziejów – boski pierwiastek natury lub człowieczeństwo.

Prywatnie niepoprawny myśliciel i zbieracz starych książek, rekonstruktor historyczny, miłośnik życia rodzinnego, lokalnych tradycji i starej muzyki jamajskiej.

Piotr Firek - Gość SkierConu

Piotr Firek

„Klasycznie” Nauczyciel i Naukowiec (na szczęście nie szalony). Od 2006 pracownik Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki oraz prodziekan ds. nauczania Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Autor i współautor ponad 180 prezentacji na konferencjach, sympozjach i warsztatach, ponad 70 artykułów naukowych.

Jego zainteresowania poza nauką skupiają się na SF — książce i (nie)dobrym kinie, numizmatyce antycznej, grach planszowych.

Greg Gajek - Gość SkierConu

Greg Gajek

Życie według Grega Gajka zaczyna się latem 1987 roku. I jest proste. Co warto? Warto czasem wypalić fajkę na balkonie, warto napić się wina z przyjaciółmi wieczorem, warto poopowiadać głupoty przy ognisku, warto wleźć na jakąś górę i zgubić się w lesie, i pętać po uliczkach w obcym mieście. Warto też mieć książki. Czytać je, pisać, tłumaczyć. Tym właśnie Greg zajmuje się od dziesięciu lat.

Pisze horrory („Szaleństwo przychodzi nocą”, „Malowidło”, „Ziemia nieświęta) i powieści słowiańskie („Biała wieża”, „Miecz Lelka”, „Piast”). Tłumaczy reportaże, opowiadania dla Nowej Fantastyki. Czyta wszystko, co mu wpadnie w ręce.

Media: https://www.facebook.com/GajekAutor/ https://twitter.com/GajekGreg https://www.instagram.com/gajek.greg/ https://gajekgreg.wordpress.com/

Izabela Grabda - Gość SkierConu

Izabela Grabda

Rocznik 74’. Przygodę z pisaniem rozpoczęła dla zabawy, powołując do życia postać Lilianny. Od tamtego momentu, ma na swoim koncie wydawniczym kilka powieści w różnych gatunkach literackich. Od trzech lat bierze czynny udział w Sekcji Literackiej KSF prowadzonej przez Pawła Majkę. W tym roku debiutowała powieścią w klimatach urban fantasy „Flawaris”. Jej opowiadania można znaleźć w różnych antologiach i gazetach.

Niepoprawna miłośniczka dzikich jeży, kawy i konwentów fantastyki.

Bruno Grigori - Gość SkierConu

Bruno Grigori

Urodzony w 1972 roku w Krakowie. Absolwent Nowodworka i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były redaktor naczelny Gier-Online. Pisarz, wykładowca, programista i projektant gier, związany z rodzimą branżą grową od 25 lat. Żonaty, ojciec czwórki dzieci.

Klaudia Heintze

Od wielu lat zaangażowana w organizację niezliczonych konwentów, koordynatorka Seminariów Literackich, Asuconów i niektórych Polconów - w tym Główna koordynatorka jubileuszowego, trzydziestego Polconu. Nominowana do Identyfikatora Pyrkonu w kategorii Promotor Fantastyki, laureatka Nagrody im. Krzysztofa „Papiera” Papierkowskiego i pierwszej w historii nagrody KONgresu . Erudytka i tłumaczka. Ceniona prelegentka i panelistka specjalizująca się w tematach literackich, mitologicznych i psychospołecznych. Intelektualnie niespokojny duch: studiowała filozofię, resocjalizację i zarządzanie. Zawodowo ekspertka w dziedzinie perfumiarstwa. Autorka bloga Sabbath of Senses. Promotorka działań zmierzających do uznania perfumiarstwa za dziedzinę sztuki

Artur Hejna

za dnia nauczyciel plastyki w szkole podstawowej, po pracy znany jako GrafNaStyk, kiedy to uparcie pracuje nad ilustracjami związanymi z fantastyką. Prowadzi kursy rysunkowe i ilustratorskie głównie dla początkujących rysowników. Łączy wiedzę i doświadczenie ilustratora i pedagoga. Wielokrotny prelegent i prowadzący warsztaty na Pyrkonie, Targach Fantastyki, Poznańskim Festiwalu Komiksu Gostkonie i MFKiG w Łodzi. Wraz z Piotrem Czarneckim odpowiada za dwa zeszyty wciąż powstającej serii „Stworzeni” wydanej przez Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu. Obecnie wszystkie siły twórcze skupia na pracy nad drugim zeszytem komiksu „Dzikuski” w współpracy z Bartłomiejem Sztobrynem i Laurą Fornalik.

Witold Jabłoński - Gość SkierConu

Witold Jabłoński

jest pisarzem, tłumaczem. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka i pracuje w Łodzi. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Fryne hetera”, „Słowo i miecz” oraz kontynuacja "Ślepy demon: Sieciech, Zbigniew") i miejski horror („Miasto Nawiedzonych”). Przekłada fantastykę, m.in. powieści Kira Bułyczowa, a także Mariny i Siergieja Diaczenków oraz ostatnio Jewgienija Gulakowskiego i Marii Galiny dla wydawnictwa "Stalker Books". W Audioteka.pl ukazały się w 2018 roku audiobook "Dary bogów", opowieść oparta na mitologii słowiańskiej, a w następnym roku kolejna słowiańska saga "Popiel, syn popiołów". Do rąk Czytelników trafiły książkowe wersje obu, a także trzecia opowieść ze świata naszych pradawnych podań: „Wanda. Zaginiona legenda”.

Obecnie pracuje nad „Prawdziwą historią Frankensteina” i powieścią współczesną YA.

Kapitan Fandom

z wykształcenia game designer, absolwent badania i projektowania gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Prywatnie pasjonat popkultury, od ponad dekady działający w fandomie jako prelegent, larpmaster oraz organizator konwentów. Na przestrzeni lat udzielał się w redakcjach różnych zinów i portali fantastycznych, zaś obecnie skupia się na rozwoju własnego fanpage’a - Kapitan Fandom.

Smok Kazimierz

Gość szczególny. Imladrisowa maskotka wybrała się w daleką podróż, żeby odwiedzić SkierCon. Będziecie mogli się z nim spotkać na konwencie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Warto, bo to postać nie byle jaka - to daleki krewny smoka wawelskiego. Większość jego krewniaków, pomimo usilnych starań ekologów, wymarła i obecnie żyje wyłącznie w baśniach. Kazimierz jednak wbrew obiegowej opinii wcale nie żywi się wyłącznie młodymi dziewicami. Gdyby mógł, jadłby jogurty z Bakomy.

Katarzyna Koćma

urodzona w Krakowie w 1990 roku. Amerykanistka, lingwistka, literaturoznawczyni. Zawodowo zajmuje się redakcją językową i przekładem literackim. Pisze doktorat poświęcony fantastyce w "Jądrze ciemności" Josepha Conrada. Zafascynowana postmodernizmem i amerykańską kontrkulturą lat 60. Miłośniczka poezji, gąsienic, miejskich spacerów, jaskrawych kolorów, partyzanckiego teatru, czekolady oraz Street Artu. Jej ulubione gatunki literackie to bizarro, slipstream, weird fiction. Członkini Sekcji Literackiej KSF pod egidą Pawła Majki od początku jej powstania. Od pewnego czasu pracuje nad powieścią kontrkulturową "Pamiętajcie o Altamont!".

Marcin „Koń” Kończewski

Miłośnik popkultury, samozwańczy krytyk nieustannie poszukujący człowieka w kinie, fan gier bez prądu, literatury, dinozaurów i Batmana. Zawodowo belfer (z wyboru), będący wiecznie w kontrze do betonowego systemu edukacji, usilnie forsujący alternatywne formy nauczania. Założyciel fanpage’a Koń Movie, gdzie przeistacza się w zwierza filmowego, który z lubością galopuje przez multiwersum superbohaterskich produkcji, kina science-fiction, fantasy i wszelakich animacji. Po cichu pisze baśnie i opowiadania dla swojego małego synka.

Z wykształcenia filolog polski. Pisze dla Nowej Fantastyki, współpracuje z kilkoma wydawnictwami i kanałem na youtube Bez/Schematu.

Wiktoria Korzeniewska - Gość SkierConu

Wiktoria Korzeniewska

Twórczyni SlavicBook.pl pierwszego miejsca w polskim Internecie całkowicie poświęconego książkom z motywami słowiańskiej mitologii. Autorka "Czerwonej baśni" - historii o Babie Jadze i lesie, do którego lepiej nie wchodzić. Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Nigdy nie odmawia kawy i kromki chleba z masłem.

Łukasz Kucharczyk - Gość SkierConu

Łukasz Kucharczyk

(ur. 1990) – za dnia akademik, w nocy pisarz. Ma na swoim koncie monografię zatytułowaną „Granice ciała. Somapoetyka w twórczości Stanisława Lema” i kilkadziesiąt artykułów poświęconych polskiej literaturze współczesnej.

W 2022 roku zadebiutował jako pisarz zbiorem opowiadań fantasy pt. „Granty i smoki”. Jego opowiadanie "Ostatni płatek" zostało opublikowanie w antologii "24.04.2022", powstałej na pomoc dla Ukrainy.

Anna Lewicka - Gość SkierConu

Anna Lewicka

Autorka powieści grozy "Pełnik", "Trylogii Mocy i Szału" (przesyconej magią serii new adult o wiedźmach i berserkerach), a także współautorka "Leksykonu Dzikich Kobiet", ilustrowanego albumu o zmiennokształtnych kobietach z mitologii całego świata.

Książki stanowią nieodłączną część jej życia i sfery zawodowej – jako tłumacz przełożyła z języka angielskiego kilkanaście tytułów.

Wielbicielka mitologii, fantastyki i wszelkiego rodzaju niesamowitych opowieści z pogranicza grozy i horroru. Od mrocznych baśni braci Grimm przez powieści Dana Simmonsa i filmy Ariego Astera — chętnie sięga po opowieści grozy stanowiące intrygujące metafory i skłaniające do dalszych poszukiwań. Sama również odwołuje się do korzeni współczesnych zwyczajów; inspiruje ją bogactwo słowiańskich tradycji, ludowych wierzeń, a także lokalnych legend i tajemnic.

Zafascynowana dolnośląskimi podaniami postanowiła w swojej ostatniej powieści zagłębić się w sekrety, jakie skrywa Kotlina Kłodzka — rejon o burzliwej historii, pełen mrożących krew w żyłach opowieści. Jedną z nich wykorzystała w swojej książce, a choć miejscowość o nazwie "Pełnik"; nie znajduje się na mapie Polski, kto wie, jakie ziarno prawdy skrywają sudeckie podania?

Barbara Maj

od 2017 oficjalnie „Maj Workshop”. Z pochodzenia Łowiczanka, z wykształcenia kryminolog, z pasji artysta-rzemieślnik. Cosplayem zajmuje się od pięciu lat, rekonstrukcją historyczną – niemal dwa razy dłużej. Hobbystycznie zmienia stroje i twarze, a wojuje równie chętnie igłą co mieczem.

Krzysztof M. Maj - Gość SkierConu

Krzysztof M. Maj

Badacz fantastyki i światotwórstwa na Wydziale Humanistycznym AGH, gdzie wspólnie ze studentami tworzy światy gier wideo; autor książek "Allotopie" oraz "Światotwórstwa w fantastyce"; prowadzi vlog na YT, gdzie streamuje gry wideo i narzeka na polską edukację i kulturę mainstreamową; spośród wszystkich zjawisk szarej rzeczywistości najwyżej ceni jamniki.

Artur 'Dzikowy' Olchowy

zwierz fandomowy i emerytowany organizator konwentów. Obecnie na głębokiej prowincji ratuje przed zapomnieniem mazurskie dziedzictwo. Autor nominowanej do Nagrody im. Zajdla „Czarownicy znad Kałuży”, ale zapowiada recydywę. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze? Prawda.

Krzysztof Piersa - Gość SkierConu

Krzysztof Piersa

Terapeuta i autor poradników profilaktycznych dotyczących uzależnienia od nowoczesnych technologii. W wolnej chwili również pisarz beletrystyczny, autor fantastyki „Kosmiczne Bobry” „Liceum Ogólnomagiczne” i oraz powieści obyczajowej „Camgirl”. Twórca programu „Żywot Pisarza” na platformie Youtube. Zapalony modelarz, mangowiec i kociarz. Ogólnie skandalista, grafoman i farmazoniarz, ale ma też wady.

Marcin Podlewski - Gość SkierConu

Marcin Podlewski

Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych tnących stal na śrubki.

Debiutował sto lat temu na łamach magazynu LAMPA Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Jak sam mówi, reset przeżył w trakcie pisania Happy END — swojej debiutanckiej powieści, mieszaniny horroru, fantastyki i postapo wydanej w 2013 roku. W tym samym roku opowiadaniem Edmund po drugiej stronie lustra (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki. Nadal publikuje zarówno w tym, jak i w innych periodykach, a kolejne opowiadania ukazały się w wielu antologiach poświęconych tematyce fantastycznej.

Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc. Tak powstał Skokowiec — pierwsza część tetralogii Głębia o świecie, w którym opanowana niegdyś przez ludzi Droga Mleczna została zniszczona niemal w stu procentach przez serię potwornych wojen, a nadprzestrzenne skoki przez tytułową Głębię mogą prowadzić do zgubnego w skutkach szaleństwa. Skokowiec był nominowany do Książki Roku 2015 Nowej Fantastyki, a kolejne tytuły serii – Powrót, Napór i Bezkres otrzymały nominację do książki roku serwisu Lubimy Czytać.

Seria Głębia to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. Autor, po ukończeniu cyklu GŁĘBI bestsellerowym tomem Bezkres, pisze obecnie nowy cykl fantasy o tytule Księga Zepsucia, którego pierwszy tom pojawił się na rynku w 2019 roku, a drugi — finałowy — planowany jest na rok 2021/22. Autor ma także kilka innych, oczekujących projektów.

Autor mieszka z żoną, synkiem, psem Bzikiem i Prozakiem: kociakiem antydepresyjnym, którego rodzina przygarnęła po stracie Nerwosola.

Marcin Sergiusz Przybyłek - Gość SkierConu

Marcin Sergiusz Przybyłek

(ur. 1968), znany także jako Martin Ann / Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i konsultant biznesowy, wizjoner, filozof. Autor sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, futurystycznego kryminału „CEO Slayer”, powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci”, zbioru anegdot dla graczy „Grao Story”, epickiej dylogii „Orzeł Biały” oraz „Symfonii życia”. We wrześniu 2021 roku wydana została przez Anshar Studios oparta na jego prozie gra wideo „Gamedec”. Pyramid Games rozpoczęło prace nad grą wideo „CEO Slayer”.

Aktorsko realizuje się w serialu "19+" (rola Aleksa).

Zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń.

Od trzydziestu sześciu lat w związku z żoną Anną, z którą mają dwudziestoletnią córkę, Kalinę.

Basia Snuszka

Ukończyła językoznawstwo na Filologii Angielskiej i o dziwo pracuje w zawodzie. Poważniej zajmuje się cosplayem i bierze udział w konkursach od 2015, chociaż pierwsze stroje tworzyła już dekadę temu. Zwykle wciela się w swoje ulubione postaci z mniej lub bardziej popularnych tytułów nie zważając na trendy, dzięki czemu wzbogaca konwenty o wiele rzadziej spotykanych postaci i serii. Chętnie uczestniczy w grupkach cosplayowych i wielokrotnie występowała w duecie z Vanthicą. Szczyt kariery osiągnęła w 2019, kiedy wspólnie nie tylko wygrały Najlepszą prezentację grupową na Maskaradzie, ale też reprezentowały Polskę na finałach European Cosplay Gathering. Zna konkursy cosplayowe również od podszewki: miała przyjemność dwukrotnie organizować konkurs na Elgaconie i jurorować podczas jednego z poprzednich SkierConów.

Wraca do aktywności nie tylko po pandemii, ale i po poświęceniu większości wolnego czasu dwuletniemu remontowi. Podczas niego nauczyła się, że umiejętności nabyte podczas pracowania nad cosplayami owocują całe życie i to dzięki nim sporą część remontu wykonała własnymi rękami.

foto: Pictures by Ina

Bartłomiej Sztobryn - Gość SkierConu

Bartłomiej Sztobryn

Pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof. Autor powieści z pogranicza fantastyki oraz thrillera psychologicznego "Zwiastunka", oraz scenarzysta kontynuacji — komiksu "Dzikuski".

Debiutował w 2006 roku w pokonkursowej antologii Otwockiego Konkursu Literackiego. Laureat wielu konkursów literackich – zdobył m.in. laur publiczności w Konkursie Śródmiejskiego Domu Kultury w Warszawie oraz nagrodę w konkursie na scenariusz shortu komiksowego o polskim superbohaterze Incognito. Jego opowiadania ukazały się m.in.: w antologiach „Ostatni Dzień Pary II”, „Złoczyńcy w Uzdrowisku 2”, „24/02/2022” Antologii dla Ukrainy oraz na łamach portalu Fahrenheit. Jako scenarzysta debiutował w roku 2016 w SuperHero Magazyn. Napisał również scenariusz do etiudy „Siódme Piętro” zrealizowanej w ramach 48 Hours Film Project.

Prywatnie miłośnik nakryć głowy i okularów (nie tylko przeciwsłonecznych), grajek amator oraz kiepski tancerz.

Anna Szumacher - Gość SkierConu

Anna Szumacher

Archeolog, dziennikarka, tłumaczka, redaktorka, pisarka. Dumna matka dwóch książek fantastycznych: "Słowodzicielki" i "W pożyczonym czasie". Krótszą formę publikowała m.in. w "Nowej Fantastyce", "Fahrenheicie", „Esensji”, „Creatio Fantastica”, „Fantomie”, „Świcie ebooków”, „Fantazmatach”, „Silmarisie” i „Szortalu”. Nagrodzona pierwszym miejscem w antologii „Na nocnej zmianie” w wydawnictwie Fabryka Słów. Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Dominika Tarczoń - Gość SkierConu

Dominika Tarczoń

Rocznik 1989. Pisarka, blogerka, marketingowiec. Publikowała w Szortalu, Dwumiesięczniku Fantastycznym Fantom i Nowej Fantastyce. Zadebiutowała powieścią "Pieśń o Warszawie" (2019). Autorka opowiadań w wielu antologiach fantastycznych. Laureatka nagrody literackiej JaSkier 2019 i JaSkier 2021.

Specjalizuje się w marketingu branży wydawniczej. Jest autorką biznesowego poradnika dla autorów i selfpublisherów: „Zawód: Pisarz. Jak zarabiać WIĘCEJ na swoich książkach. Poradnik dla debiutantów i zaawansowanych”. Prowadzi szkolenia dla autorów i wydawców.

Prywatnie włóczykij, pasjonatka urbexu i freestyle iceskatingu.

www.nerdkobieta.pl

Dominika Urbańska-Galanciak - Gość SkierConu

Dominika Urbańska-Galanciak

Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W branży elektronicznej rozrywki od ponad dekady, gdzie jako Dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR) zajmuje się, między innymi, promocją odpowiedzialnego korzystania z gier wideo oraz ich wykorzystaniem w edukacji. Zafascynowana game based learning, interactive movies i projektowaniem gier. Autorka książki „Homo player. Style odbioru gier komputerowych” i członek rady programowej Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Przedstawicielka RP w Interactive Software Federation of Europe oraz członek zarządu Pan European Games Information. Od 2019 roku także członek Komitetu Konsultacyjnego Polskiego Centrum Programu Safer Internet, a od 2021 Ambasadorka Women in Games.

Katarzyna Wierzbicka - Gość SkierConu

Katarzyna Wierzbicka

Niedoszła bibliotekarka, była księgarka, obecnie nauczycielka przedszkolna. Laureatka konkursu Piórko 2019, dzięki któremu zadebiutowała bajką „O królewiczu, który się odważył!”. Autorka książek dla dzieci, m.in. „Elfa do zadań specjalnych” i „Nikt nie widzi słoni”. Od dzieciństwa fanka fantastyki. W 2021 r. ukazała się jej pierwsza powieść skierowana do dorosłych czytelników – „Tajne przez magiczne”. Jest to pierwszy tom trylogii „Między światami”.

Magdalena Zawadzka-Sołtysek

Urodzona roku w Sławnie. Mieszka w Gdyni. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, ale jej rozliczne zainteresowania wykraczają poza obszar sztuki wizualnej. Podejmuje wyzwania na wielu polach zawodowych. Literacko zadebiutowała krótkimi formami dla najmłodszych wydanymi w zbiorowej publikacji. W książkach „Gra bogów”, „Saga jesionu” oraz „Trollscy” wykorzystała swoją pasję historyczną i zamiłowanie do folkloru krajów nordyckich. W serii „Ślady Leszego” pierwszy raz zaczerpnęła z kultury słowiańskiej.