Strefa Wystawców

SkierCon to okazja do tego, żeby upolować niezwykłe gadżety. Na tegorocznej edycji będziecie mogli odwiedzić stoiska:

PLENER - GASTRONOMIA:

Leśna Łąka - Witaj na naszym stoisku :) U nas nabędziesz zdrowe i syte posiłki. Wegetariańskie, Vegańskie i ogólne. Gotujemy na kuchni opalanej drewnem oraz ognisku. Nie zabraknie sałatek, gorących i zimnych napojów, podpłomyków i kociołka. Używamy produktów ze swojego ogródka i od lokalnych rolników. W naszych daniach spróbujesz także dzikich roślin jadalnych. Do zobaczenia!

Kołacz - Produkcja i wypiek ciastek tzw. KOŁACZY

Kociołek Smaku - przepyszne burgery, frytki i zapiekanki.

RĘKODZIEŁO:

Dinolczyki - Kolczyki, breloki, bransoletki (robione ręcznie)

Gnaty i Graty - Czaszki, obrazy ze skalpów. zębowa biżuteria i inne dekoracje, oraz modele wykonywane z formie 3D :)

House Of Candles - Przenieś się w magiczny świat ulubionej powieści lub mangi. Nigdy wcześniej nie było to takie proste. Wystarczy odpalić świecę i dać się ponieść fantazji oraz zmysłom. House Of Candles oferuje Ci niezapomnianą podróż wgłąb siebie. Wczuj się jeszcze mocniej! Przytul do siebie tematyczne świece i zabierz własnego Geralta do domu. Kto powiedział, że świece można palić tylko zimą? Mieszanki, które oferujemy, zatrzymują każdy letni promień słońca na dłużej. Zwłaszcza, gdy za oknem jest szaro i ponuro, a o szybę stuka deszcz.

kamy.check - Na stoisku będzie można znaleźć biżuterię handmade. Jak wskazuje nazwa, wszystko opiera się na kamyczkach! Biżuteria szczególnie przypadnie do gustu fanom stylu fairycore i fairy grunge. Choć jestem pewna, że spodoba się wszystkim, którzy lubią magię i kamienie.1

Koci Staf - miejsce zasilane przez błyskotki brokat i niespełnione marzenia oraz Kota, u którego można się zaopatrzyć w różnego rodzaju plakaty, przypinki i inne naklejki.

Key Craft - Pluszaki, pluszaki i chyba więcej pluszaków :D Czyste rękodzieło, żadnej maszyny!

Klimworks - W naszym asortymencie znajdują się gadżety z grafikami, które sama rysuję :). Są to przede wszystkim naklejki, pocztówki, zakładki, przypinki i magnesy w stylu mangowym. Jako rodzima Skierniewiczanka mam w planach przygotować także coś specjalnie z okazji SkierConu :)!

Kumkwatek - Tworzymy i sprzedajemy gadżety z własnoręcznie wykonanymi grafikami takie jak: naklejki, przypinki, breloczki, pocztówki, broszki, szkicowniki itp.

Mamacrame i Mokosza - Mamacrame to biżuteria z kamieniami naturalnymi/ minerałami/ kryształami, tworzona starożytną techniką micro-macrame. Na stoisku można znaleźć bransoletki, amulety, minerały, kamienie do energetyzacji wody. Mokosza to sklep w którym odnajdziesz swoją słowiańską duszę, na stoisku znaleźć będzie można świece intencyjne, słowiańską biżuterię z krzemieni i kamieni naturalnych, ręcznie robione kadzidła, makatki z symboliką słowiańską, wizerunki słowiańskich bogów itp.

Pracownia Roślinka - biżuteria tworzona z radością! - U mnie można znaleźć ręcznie wykonaną biżuterię z drobinek koloru zaklętych w drobnych koralikach i pięknych kamieniach, w cudownych oplotach sutaszu i błyszczących kryształach. Inspirację czerpię z natury - kolorów kwiatów, faktury liści i zapachów ziół.

Shirei Leatherwork - to mała pracownia kaletnicza zajmująca się ręcznym wytwarzaniem drobnej galanterii z naturalnych skór. W ofercie znajdą się przedmioty z przeróżnymi motywami - od szeroko pojętej fantastyki, po motywy historyczne. Na stoisku znajdziemy dzienniki, pokrowce, okładki, portfele, sakiewki i różne inne akcesoria, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu. Oferta jest na tyle szeroka , że każdy znajdzie coś dla siebie. W przeciwnym wypadku zawsze można poprosić artystów o wykonanie czegoś na specjalne zamówienie.

Wiedźmi kram - Na wiedźmim kramie znaleźć będzie można przeróżne, ręcznie wykonane przedmioty, takie jak: zakładki do książek, biżuteria i ozdoby z żywicy, akwarelki, buteleczki z zaklęciami.

POZOSTALI:

SkyWeaver Łódź Quidditch Team - Info o drużynie i zapisy na turniej quidditcha

Sklep Merfolk - Merfolk to sklep, który zaczął się od małego przedsięwzięcia otwartego w piwnicy przez miłośnika planszówek i długoletniego gracza karcianki kolekcjonerkiej Magic: The Gathering. Teraz Merfolk to inicjatywa wspierająca wszelką rozrywkę "bez prądu". Stara się zapewnić Wam szeroki wybór gier planszowych, karcianych i figurkowych.
Na Konwencie zespół Merfolka zaprezentuje Wam wszelkiej maści Kolekcjonerskie Gry Karciane (Traiding Cards Games) takie jak : Magic the Gathering, Pokemon TCG, Flash and Blood, Dargon Ball, Digimon, Shadowrun i więcej. Dodatkowo wytłumaczy zasady z każdej karcianki. Na miejscu będzie można również zaopatrzyć się w akcesoria do Waszych ulubionych kolekcjonerskich gier karcianych

Wydawnictwo G3 - Gry planszowe, łamigłówki, puzzle – tym się zajmujemy. Na stoisku prezentujemy gry zarówno casualowe czy imprezowe jak i klimatyczne euro gry. Zapraszamy na turnieje z nagrodami i dobrą zabawę!

Wydawnictwo K2A - Nazwa K2A odnosi się do czterech słów – Książek, Komiksów, Audiobooków oraz Albumów. Jak łatwo zauważyć, w wydawnictwie nie chcemy się ograniczać ani do gatunku, ani do formy opowiadanej historii. Wierzymy, że opowieści – bez względu na formę – mogą się przenikać i robią to, tak jak linie zdarzeń przenikają się w prawdziwym życiu.

Wydawnictwo Abyssos - Na stoisku będą wystawiane książki wydawnictwa "Abyssos".

Wydawnictwo Alegoria - wydawca, którego książki znajdziecie nie tylko na stoisku, ale także w konwentowym sklepiku. A przede wszystkim autorów z Alegorii spotkacie na konwencie, m.in. na panelu dyskusyjnym i fascynujących prelekcjach :) Szukajcie Krzyśka Piersy, Wiktorii Czyżyckiej i Janusza Stankiewicza.

Batcat Shop - Świat magii nie jest Ci obcy? Biżuteria w klimacie Witchy - ćmy, pentagramy, liście bluszczu pokryte żywicą i mnóstwo mroku. A co powiesz na Magiczne Eliksiry? Małe dostępne w formie naszyjników oraz duże idealne do dekoracji wnętrz czy jako gadżet na larpa. Wypełnienie jest w formie stałej, niepłynnej i przede wszystkim trwałej. Sprawdź co kryją w sobie Tajemnicze Kociołki (mystery boxy) i daj się fantastycznie zaskoczyć!

Najro Craft & Art - Znajdziecie u nas duży wybór uszek na opaskach, rogów i ogonków.

Atelier Merrick - Autorska biżuteria oraz dodatki w stylu gotyckim i wiktoriańskim, tworzone z użyciem tradycyjnej koronki frywolitkowej. Niepowtarzalne naszyjniki, kolczyki, bransoletki wykonane z najwyższej jakości materiałów, kryształków oraz kamieni naturalnych. Coś dla każdej eleganckiej damy, wampirzycy i wiedźmy

Samowydawcy.pl - wyjątkowe książki od niezależnych autorów, autograf gratis.

Fantastyczne Gadżety - Nasze Fantastyczne Stoisko oferuje szeroką gamę niesamowitych, licencjonowanych gadżetów z Waszych ulubionych gier i seriali. Możecie tu nacieszyć oko pięknymi grafikami albo uśmiechnąć przy wyszukanym humorze dla wtajemniczonych. Nasza Fantastyczna Ekipa postara się odpowiedzieć na każde z nurtujących pytań i zaspokoić wszelakie potrzeby zapalonych fanów. Na SkierConie zapraszamy również do Naszej nowości stoiskowej: stworzenia kubka, puzzli czy podkładki ze swoim własnym wzorem! 🙂 (idealne na prezent dla Was lub Waszych Bliskich! 🙂 ) Do zobaczenia!

Red Panda - W skład naszego asortymentu wchodzą różnorodne gadżety związane z anime, fantastyką oraz szeroko pojętą popkulturą. Między innymi akcesoria do cosplayu, rękodzieło, pluszaki, artykuły papiernicze.

dla Wystawców

Zachęcamy do wzięcia udziału w konwencie SkierCon 2022 w charakterze wystawcy. Oferujemy wam trzy strefy:

 • strefa wystawców plenerowych - ogromny teren wokół szkoły konwentowej. Stoiska będziemy lokować wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych (obowiązek posiadania własnego namiotu, istnieje możliwość przyłącza energetycznego).

 • strefa wystawców wewnętrznych - strefa wzdłuż ciągów komunikacyjnych na dwóch piętrach szkoły konwentowej.

 • strefa rękodzielników - sala w głównej szkole konwentowej, zaraz obok akredytacji i przy głównym ciągu komunikacyjnym. Sala będzie zamykana na noc.

We wszystkich strefach jest ograniczona liczba miejsc.

Stoiska w strefie plenerowej wyceniane będą indywidualnie.

W razie pytań skontaktuj się z naszymi koordynatorami:

Wypełnienie formularza wiąże się z akceptacją Regulaminu wystawców.

Formularz aktywny od 11 kwietnia do 31 maja

Regulamin wystawców

§ 1 - Postanowienia ogólne

 1. Regulamin określa warunki uczestnictwa wystawców w konwencie fantastyki SkierCon, zwanym dalej konwentem.

 2. Głównym organizatorem konwentu jest organizacja pozarządowa – Cech Fantastyki „SkierCon”, z siedzibą w Skierniewicach 96-100, ul. Mszczonowska 25/3, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 31 marca 2015 roku pod numerem 0000548834, zwana dalej organizatorem.

 3. Wystawcą jest każdy podmiot, który zawarł umowę o stoisko z organizatorem.

 4. Gdy w regulaminie mowa o terenie konwentu mowa jest o przestrzeni Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach wraz z przyległym terenem.

§ 2 - Stoisko

 1. Przestrzeń wynajęta wystawcy na podstawie umowy z organizatorem zwana jest dalej stoiskiem.

 2. Zgłoszenie stoiska następuje w oparciu o formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie skiercon.pl. Formularz zgłoszeniowy jest udostępniony w dniach 11 kwietnia - 31 maja 2022 roku.

 3. Pierwszeństwo w przyjęciu stoisk wystawców mają partnerzy, wydawnictwa i sponsorzy konwentu oraz wystawcy współtworzący program.

 4. Organizator zastrzega sobie możliwość wyboru stoisk w oparciu o asortyment, w związku z ograniczeniem miejsca w sekcjach dla wystawców. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia stoiska wystawcy bez podania przyczyny. Decyzję o rozmieszczeniu stoisk podejmuje organizator.

 5. Bezwzględnie zabrania się sprzedaży na stoiskach:

  • substancji cuchnących i łatwopalnych;

  • asortymentu nieprzeznaczonego dla osób niepełnoletnich;

  • alkoholu, środków odurzających i wyrobów tytoniowych;

  • asortymentu zabronionego prawem.

Organizator zastrzega sobie prawo wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym bez obowiązku zwrotu na rzecz wystawcy jakichkolwiek kosztów w przypadku, gdy wystawca złamie niniejszy punkt regulaminu.

 1. Istnieje możliwość wynajęcia stoiska z przyłączem elektrycznym, jednak organizator posiada ich ograniczoną liczbę. Należy taką informację uwzględnić w formularzu zgłoszeniowym.

 2. Opłata za stoisko pobierana jest w ramach akredytacji na konwent.

 3. Istnieje możliwość pokrycia części należności za stoisko w formie wymiany barterowej, jednak nie może ona przekraczać 25% wartości usługi. Organizator zastrzega sobie wybór asortymentu do wymiany barterowej. Rozliczenie barterowe odbywa się w oparciu o regularne ceny sprzedaży brutto asortymentu nie później niż 29 lipca do godz. 16:00.

 4. Wystawcy z rękodziełem mogą zakupić stoisko po preferencyjnych warunkach. Dotyczy to wystawców, których cały asortyment zalicza się jako rękodzieło.

 5. Teren konwentu będzie dostępny dla wystawców od piątku od godz. 10:00 do niedzieli do godz. 20:00. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany godzin udostępnienia obiektu, o czym poinformuje wystawców drogą mailową oraz umieści taką informację na stronie internetowej konwentu.

 6. Po dotarciu na teren konwentu wystawca ma obowiązek zgłosić się do organizatora w celu wskazania mu miejsca na rozstawienie stoiska.

 7. Wystawca zobowiązuje się do rozstawienia stoiska w miejscu wyznaczonym przez organizatora oraz niezmieniania tego miejsca bez porozumienia z organizatorem.

 8. Poza standardowym wyposażeniem stoiska organizator nie jest zobowiązany pomóc wystawcy w jego przygotowaniu.

 9. Wystawca zobowiązuje się przygotować stoisko oraz udostępnić je rozstawione w następujących dniach i godzinach:

  • w piątek w godz. 16:00-22:00;

  • w sobotę w godz. 10:00-22:00;

  • w niedzielę w godz. 10:00-16:00.

W szczególnych przypadkach przewidzianych umową godziny te mogą ulec zmianie.

 1. Sala dla wystawców z rękodziełem jest zamykana na noc, w godzinach 23:00-9:00.

 2. Po zakończeniu składania stoiska wystawca ma obowiązek zgłosić się do organizatora w celu przeprowadzenia odbioru stoiska.

 3. Wystawca ma obowiązek pozostawić po sobie wynajętą przestrzeń w takim stanie, jakim ją zastał. Organizator zastrzega sobie prawo obciążenia wystawcy kosztami związanymi z naprawą uszkodzonego lub zniszczonego wyposażenia stoiska (w szczególności: stołów, krzeseł, podłogi, ścian). Zabrania się wieszania czegokolwiek na ścianach i oknach budynku oraz gablotach.

 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za przedmioty pozostawione na stoiskach bez opieki wystawcy oraz za szkody wyrządzone przez uczestników w obrębie stoisk.

 5. Atrakcje organizowane przez wystawcę na stoisku nie mogą wykraczać poza teren stoiska, chyba że w umowie z organizatorem ustalono inaczej. W szczególności zabrania się zagradzania przejść i korytarzy.

 6. Wystawca może zorganizować ustalone wcześniej z organizatorem atrakcje tylko we wskazanym przez organizatora miejscu i czasie.

 7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności przed uczestnikami ani organami kontroli za konkursy i loterie organizowane przez wystawcę na stoisku oraz za ich zgodność z właściwymi przepisami. Wystawca organizuje takie atrakcje na własną odpowiedzialność.

 8. Zabrania się organizowania gier hazardowych w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (tekst jedn. Dz.U. z 2020 r., poz. 2094) z wyłączeniem loterii fantowych i loterii promocyjnych po uprzednim przedstawieniu Organizatorowi stosownego zezwolenia na organizowanie wymienionych loterii.

 9. Wystawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za prowadzoną przez niego działalność w obrębie stoiska. Jednocześnie wystawca deklaruje, że posiada wszelkie konieczne do prowadzenia swojej działalności pozwolenia oraz uprawnienia i że jego działalność jest zgodna z obowiązującym prawem. Organizator zastrzega sobie prawo wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym bez obowiązku zwrotu na rzecz wystawcy jakichkolwiek kosztów w przypadku, gdy wystawca złamie niniejszy punkt regulaminu.

 10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za łamanie praw autorskich i praw pokrewnych przez wystawców.

 11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności i nie utożsamia się z opiniami wygłaszanymi przez wystawców podczas trwania konwentu.

§ 3 - Reklama

 1. Wystawca może w obrębie własnego stoiska rozstawiać roll-upy, rozwieszać bannery, plakaty, kolportować ulotki i inne materiały reklamowe bez uprzedniej konsultacji z organizatorem.

 2. Wszelkie materiały reklamowe rozmieszczone poza stoiskiem wystawcy bez uprzedniego uzgodnienia tego z organizatorem zostaną usunięte, a rozprowadzające osoby zostaną obciążone karą w wysokości 200,00 zł płatną w ciągu 7 dni od daty wystawienia faktury oraz kosztem naprawienia ewentualnych szkód powstałych w wyniku ich działania.

 3. Wszystkie stoiska handlowe, reklamowe i inne wystawców nie posiadających umowy z organizatorem zostaną zlikwidowane, a osoby odpowiedzialne za stoisko zostaną obciążone opłatą w wysokości 1000,00 zł płatną w ciągu 7 dni od daty wystawienia faktury oraz kosztem naprawienia ewentualnych szkód powstałych w wyniku ich działania.

§ 4 - Postanowienia końcowe

 1. Wystawcy zobowiązują się przestrzegać Regulamin konwentu SkierCon.

 2. Dla wystawców przewidziany jest osobny sleep-room oraz mają zagwarantowane miejsca parkingowe na terenie konwentu.

 3. Organizator może utrwalać przebieg imprezy, a w szczególności zachowania osób w niej uczestniczących za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz udostępniać zgromadzone w ten sposób materiały odpowiednim organom ścigania w przewidzianych prawem przypadkach, jak również wykorzystywać je w celach marketingowych, w tym zwłaszcza publikować na własnych stronach internetowych, portalach społecznościowych, prezentacjach, ofertach handlowych, materiałach reklamowych itp.

 4. Wystawca wyraźnie potwierdza, że organizator nie składał mu żadnych zapewnień, ani gwarancji dotyczących wyników ekonomicznych, jakie wystawca osiągnie na skutek udziału w konwencie i nie będzie miał z tego tytułu do organizatora jakichkolwiek roszczeń.

 5. O sprawach nieuwzględnionych w regulaminie decyduje organizator.

 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu przed 29 lipca 2022 roku.

 7. Każdy wystawca ma obowiązek zapoznać się z Regulaminem oraz przestrzegać jego postanowień.

 8. Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania i ponoszenia konsekwencji wynikających z jego łamania.

 9. Aktualna treść niniejszego regulaminu jest dostępna pod adresem www.skiercon.pl